úterý 2. července 2013

Prázdninová trička pro děti

Letošní prázdniny začínáme rekonvalescencí (jeden brouček po spálové angíně, druhý po zápalu plic), takže trošku volněji a klidněji než jsme chtěli a očekávali.... ale alespoň máme čas na tvoření :-)

Včera jsme si malovali letní trička. Oblíbená aktivita moje i dětí a jelikož kluci jsou již zběhlí a pracují rychle, nestíhala jsem fotit žádné mezifáze. Rozhodla jsem se, že raději udělám někdy v klidu podrobnější návod s mezikroky a při malování s dětmi se nebudu stresovat focením a aranžováním.

Tak jsem vám jen nafotila, co je při takovém malování všechno potřeba:

  • staré noviny na pokrytí pracovní plochy a hlavně na vyložení trička, aby barva neprosákla na druhou stranu a nevznikly fleky, které pak bude potřeba maskovat :-)
  • barvy na textil, ale lze využít i různé fixy a textilní markery (my jsme použili černou na pavoučí nitku)
  • šablonky nebo razítka, můžete použít kupované nebo si sami vystříhat z průhledné fólie, razítka mohou být dřevěná, z pěnové hmoty nebo gumová
  • tupovací štětce nebo houbičky, krásně poslouží levné houbičky na nádobí - já je nejraději držím přímo v ruce, ale některé děti nemají rády upatlané prstíky, tak můžete zkusit houbičku chytit do kolíčku na prádlo a ruce zůstanou čisté)
  • plastový talířek, na něj si dáme trošku barvy a v ní námčíme houbičku (u děti určitě doporučuji, jednak se vyhneme zašpinění barev v originálních lahvičkách a také máme větší kontrolu nad spotřebou barvy)

A takhle to dopadlo... motivy, výběr barev i rozložení šablonek na tričku si určovali kluci sami, já jim jen na závěr pomohla s tiskáním jména...Novinkou pro nás byla razítka s písmenky, na textil jsme je zkoušeli poprvé a jsem z nich nadšená. Kluky bavilo vybírat si písmenka a skládat svoje jméno. Honzík se nejdříve vyděsil, že mu chybí druhé "N" :-)


Ještě zažehlit (a tím zafixovat barvy proti praní) a hurá na prázdniny :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat