pondělí 3. dubna 2017

Víkendové fimování na Monínci ve znamení proužků

... aneb malá reportáž o tom, jak báječné to tam zase bylo a jak to nakonec nebylo zdaleka jen o naplánovaných proužcích :-)


Zdá se, že moje víkendové pobyty na Monínci, ač mimo oficiální zimu, jsou lemovány sněhem. Zatímco na podzim se lyžařská sezóna díky umělému zasněžování rozjížděla, tento víkend jsme asi naopak potkávaly jedny z posledních statečných. I když aktuální předpověď možná ještě zamíchá kartami, tak pohledem už pomalu začínala zelená převažovat nad bílou :-)


Nicméně na tvořivě relaxačních pobytech není počasí to nejdůležitější, protože do kopce všechny vyveze auto a pak už se jen občas podíváme z okna nebo přeběhneme pár metrů venkem do tělocvičny. Většinu bdělého času totiž trávíme v tvořící místnosti nebo v hotelové jídelně. Případně kombinací (nosíme si nejrůznější relaxační nápoje do tvořící místnosti).

Zatímco první účastnice dorazily a užívaly si blok cvičení, vše jsme připravily a vybalily na první večerní tvoření. Ty barevné lahvičky a vzorníky jsou alkoholové inkousty a na bílé polymerové hmotě umí úplná kouzla. Pak je tam ještě malý vykrajovátkový ráj, razítka, textury, celá barevná škála hmot a spousta dalších věcí, které se na fotky nevešly...


Inkousty spolu s razítky byly jen na rozjezd a zároveň i seznámení s polymerovou hmotou pro ty, kdo s ní nikdy nepracovaly. Na Monínec totiž bereme jak úplné nováčky, tak mírně pokročilé "fimařky", což v překladu znamená ženy, co jezdí na Monínec vyrábět z fima podruhé, potřetí... Moc si toho vážím a slibuju, že na podzim si zase připravím nějaké zajímavé téma i vychytávky.

Tady jsou příklady polotovarů i hotových (skoro se mi chce říct vymazelných) přívěsků:


V sobotu už jsme se zaměřily na barevné hmoty a původně plánované proužky... ALE tahle víkendová skupina byla tak kreativní, že se nenechala hlavním tématem omezit a naopak se předháněla v tom, kam jinam tvoření posunou :-)

Přijde mi skvělé, když účastnice přijíždějí s vlastními nápady a plány, co vyrobí a využijí, protože to pak zároveň znamená, že výrobky mají i nějaký další "vícenežjenzdobící" smysl, že třeba poslouží dobré věci, budou hrát roli při nějaké zásadní životní události, udělají radost jako dárek apod. A zároveň svým tvořením dál inspirují ostatní, lektora nevyjímaje. Ještě jednou děkuju (Andreo, Andulko, Lenko, Štěpánko, Klárko, Pavlo i ostatní) za to, že to takhle nádherně posouváte.

Třeba směrem k miniaturám zvířátek a ovoce (OK, i zeleniny)...Zase, aby to nevypadalo, že byla tentokrát úplná anarchie, samozřejmě se proužkovalo a čtverečkovalo ...a při výkladu dávaly všichni pozor :-)


Tady je opravdu jen pár ukázek, s čím se odjíždělo domů (něco jsou polotovary z průběhu kurzu, něco již hotové výrobky). A musím říct, že tentokrát se většině z tvořící místnosti vůbec nechtělo, tak byly všechny účastnice rozjeté...


A ještě velké psí finále :-)


Jste zvědaví, kdo tohle všechno vyrobil? Tak tohle je letošní jarní skvělá fimová parta!Moc děkuju všem účastnicím za tvořivou náladu, přístup i nadšení z výrobků, bylo mi ctí i radostí s Vámi strávit víkend. A hlavně děkuju Magdě z CK Domeček za důvěru.

Fimové jaro je za námi, ať žije podzim!
Andrea


PS: Kdo by chtěl okusit atmosféru relaxačně tvořivých víkendů na Monínci na vlastní kůži dříve, tak má ještě šanci v květnu, kdy budeme šít zipovky a tuším, že je ještě nějaká židle volná ( i postel samozřejmě). A já tam tentokrát budu na druhé straně, s kamarádkami se už mooooooooooooooooooc těšíme. Ale o tom už jsem ostatně psala tady :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat