úterý 11. dubna 2017

Když vás inspiruje nemoc

.... aneb od rýmy k brožím z Fima vede jen krátká cesta :-)

Stručně to proběhlo takhle...


A teď ten delší příběh pro čtenáře:
Letos k nám byla zima přívětivá, Vojtík dokonce přinesl v pololetí vysvědčení s NULOU zameškaných hodin, to už je pro nás na malou oslavu. Ale jak jsme byli tak příjemně uchlácholení a už nakročení do teplého jara, přišel úder. Taková ta viróza, kdy jste v pohodě, v pohodě, pořád v pohodě a najednou z hodiny na hodinu na vás někdo hodí deku a je všechno špatně. Prošli jsme si tím všichni doma s různou intenzitou, ale oba kluci nejhůř, se čtyřicítkami, zvracením, únavou s velkým Ú, krk jak kdyby ho někdo přeoral a zasypal pepřem....

Ale ze všeho nejhorší byla RÝMA. Asi bych mohla napsat i rýmička a přidat obligátní vtípek o chlapech, ale tentokrát mi jich bylo fakt líto, tak to neudělám. 

První krabice (!) papírových kapesníků padla okamžitě, tak dostal každý synek jednu svojí (200 kusů v každé), druhý den odpoledne došly obě, třetí krabici spotřeboval už jen Vojta. A jak jsem je tak postupně likvidovala, koukám jaký mají pěkný obal, kytičkový.... tak jsem si nejdřív pár kytek vystřihla, na později, jako inspiraci, která se může hodit.
Pak na ně koukám znovu a říkám si, že mi vzdáleně připomínají kytičky, co jsme nedávno vyráběli v Dubči na kurzu s Fabiolou.

Jsou to tyhle:

A to už je jen krůček k tomu, je zkusit je hned vyrobit. Rozhodnu se pro modrou variantu, ale ne moc svítivou, takže popadnu nějaký smíchaný zbytek do petrolejova, bílou a hra může začít. Rozhodnu se udělat kytku trošku asymetrickou, jako je vyrábí prábě Fabiola, ale v barevnosti a vzorech podobné jako na krabici s kapesníky. Takže takový trošku inspirační mix.

Protože mám vzorovaných plátků víc než na jednu kytku, vzniknou nakonec celkem 3 různé varianty. Na pečení mám malou zelenou dlaždičku, kytky na ní vypdají skoro jako na té krabici kapesníků ;)
Všechno budou nakonec brože, takže ještě zadní část a zapéct brožový můstek a můžou do světa, na kabát, na šálu, na tašku nebo kam budou chtít. Nebo spíš, kdo je bude chtít :-)
Tady je jedna detailní fotka hotové brože.... A všechny tři krasavice dohromady. Mně se asi nejvíc líbí ta s knoflíčkem.Beru zpět, finále se ještě nekoná. Pořád mi na nich přišlo něco nehotového a už to mám! Ještě jehlu a nit a závěrečné prošití bílými stehy...


Krásný kytičkový den všem, 
Andrea

PS: a nezapoměňte, inspirace číhá i tam, kde by to nikdo nečekal, třeba i na krabici papírových kapesníků :-)

PS ještě jednou: byla jsem požádána o fotku spodní/zadní části, tak ji sem přikládám. Brožový můstek zapékám spolu se zadní stranou a překládám proužkem hmoty, zvykla jsem si tak. Samozřejmě by šel zapracovat mnohem "maskovaněji", zapustit do hmoty a vyhladit kolem, ale dělám to takhle už dlouho, vyhovuje mi to a hlavně to drží a funguje :-)


4 komentáře:

 1. Dobrý den, prosím, jak brož vypadá zespodu s tím brožovým můstkem? Moc děkuji za odpověď!
  Markéta Špirková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markéto, fotku máte doplněnou do článku, pěkný den, Andrea

   Vymazat
  2. Mockrát děkuji za krásný nápad a fotku! :) Hezký den :)

   Vymazat
 2. Zdravím, Markéto, nemám je teď u sebe, ale jakmile bude možné, vyfotím a postnu Vám sem fotku. Andrea

  OdpovědětVymazat