středa 29. května 2013

Relaxace na Monínci

Minulý víkend jsem se spolu s kamarádkou Luckou zúčastnila relaxačního víkendu pro ženy. Tyto víkendy pořádá Magdaléna Sinkule (CK Domeček, více o jejích aktivitách píšu třeba tady) cca od roku 2009, ale pro mě to byla letos premiéra. Kluci už jsou větší a víkend bez mámy zvládají v úplné pohodě a já měla pocit, že si takový oddechový víkend prostě zasloužím :-)

Bylo to moc prima, tak mi nedá o tom nenapsat pár řádek... kdyz se řekne relaxační víkend pro ženy, tak si hned můžete škrtnout vaření, pobíhání s prachovkou, utírání nosů a podobné aktivity, ale co se tam teda vlastně dělo místo toho?
Nákupy? No, ne že by to občas nebyla relaxace, ale nebylo kde, Monínec je středisko na kopci s krásným výhledem do krajiny, ale o krámek nezavadíte. Pokud nepočítáme restauraci, kafíčka a tak :-) Každopádně je to úplně nový hotel, postavený na místě starší chaty, kterou jsem dobře znala, takže jsem byla první večer trochu v šoku. Věděla jsem o přestavbě i viděla pár fotek, ale takhle naživo je to změna obrovská. Nostalgii ale brzo vystřídal pocit pohodlí a hotel se mi moc líbí. Schválně si představte takový výhled, terásku, laté...


Vířivka, sauna? Jojo, bylo. A musím říct, že po hodince aquaerobiku s Ladou si tuhle relacační část člověk obzvášť vychutná...

Tvoření? A bohatě! Byla to z časového hlediska asi hlavní náplň víkendu. Vyráběly jsme pod vedením Vlaďky Pečínkové nejdříve malé album s kapsami. Nebojte, nebylo pro krtka.Vlastně s ním nemám ani žádný konkrétní plán. Jsem prostě jen ráda, že jsem měla možnost trošku si kouzlit s papírem, pohladit Big shot a tak... Řezaly jsme, stříhaly, lepily, razítkovaly, děrovaly, ohýbaly, embosovaly a určitě ještě neco dalšího :-)
Mně z toho nakonec vzniklo tohle, nejela jsem úplně do tónu, spíš jsem si tak hrála s barvami...
Pak jsme ještě společně plstily. Každá dostala sáček s obarveným rounem, jehlu, kus molitanu a podrobný výklad. Pochopila jsem, že je to taková skoro meditace. Chce to velké soustředění a opakování jednoduchého pohybu pořád dokola. To soustředění je tam proto, že jehla má v sobě zářezy jako drobné rybářské háčky a do prstu to dost bolí, hlavně cestou zpátky (vlastní zkušenost, soutředění nebylo vždy stoprocentní :-)
Se zahojenými prsty vám sem můžu vložit i pár fotek z plstění... třeba moje nové naušnice s broží (ty už jsou komplet) a duhová brož (ta zatím čeká na finiš)...Takže máme tvoření, saunu, co dál?

Holčičí povídání? To prostě nemohlo chybět.... a stejně jsme neprobraly zdaleka všechno :-)

Cvičení? Jasně! Ale to už jsem částečně prozdradila, takže tenhle bod se nepočítá. Skvělá instruktorka Lada nás prohoupala africkými bubny, protáhla a posílila při pilates a totálně propotila v bazénu (zase jsem si ověřila, že ve vodě se člověk vážně potí). Úplně mi bylo líto ten cvičící start doma zase zbrzdit, tak jsem vyrazila hned v pondělí večer po návratu na K2Hiking s posilováním a druhý den ráno jsem cítila ten hlavní rozdíl. Zatímco při cvičení s Ladou o víkendu mě druhý den nic nebolelo, tady moje záda trpěla...

A na závěr dvě skupinovky, jedna albumová a jedna i s hrdými majitelkami :-)

Díky všem organizátorkám i spolurelaxujícím za báječný víkend. A Magdě speciálně, i za fotky, které mi dovolila si vypůjčit z webové galerie pobytu. Zjistila jsem, že s foťákem a při honbě za fotkama si neodpočinu :-)

Víkend je za námi. Ať žije ten podzimní! Lucka už prohlásila, že jedeme, tak nashledanou v listopadu. Možná i s vámi....

Žádné komentáře:

Okomentovat